Strona główna

    • Aktualności

          • 🎁🎈Imieniny naszej klasy🎁🎈

            W ostatnich dniach uczniowie klasy 5 wraz z wychowawczynią obchodzili imieniny klasy. Z tej okazji zorganizowaliśmy wspólny piknik na świeżym powietrzu. Rozłożyliśmy koce w cieniu drzew i spędziliśmy czas razem, rozmawiając, śmiejąc się oraz częstując przygotowanymi smakołykami.

            Na naszym pikniku nie zabrakło owoców, gofrów, chipsów i napojów. Panowała radosna i przyjazna atmosfera, a spotkanie było doskonałą okazją do integracji oraz lepszego poznania się. Wszyscy świetnie się bawili i z pewnością na długo zapamiętamy ten miły dzień.

          • ☀️🏖️🌊Tydzień dla Bezpieczeństwa w naszej szkole☀️🏖️🌊

            Kończący się rok szkolny 2025/2026 to nie tylko czas podsumowań osiągnięć edukacyjnych i działań wychowawczo – profilaktycznych, ale również doskonała okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

            W ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa – akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - w naszej szkole podejmowaliśmy następujące działania związane m.in. z :

          • 🏐Spotkanie z wyjątkowym mieszkańcem naszej gminy P. Krzysztofem Ziembą🏐

            W dniu 19.06.2026r. odwiedził naszą szkołę wyjątkowy gość – Pan Krzysztof Ziemba, mieszkaniec naszej gminy pochodzący z miejscowości Szczukocice. Uczęszczał do szkoły w Plucicach, Gorzkowicach, a następnie kontynuował naukę w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i Częstochowie. Pan Krzysztof już od najmłodszych lat interesował się sportem i trenował m.in. siatkówkę. Później zaczął uprawiać tzw. biegi ekstremalne (lub przeszkodowe), które polegają na pokonaniu określonego dystansu wypełnionego przeszkodami i utrudnieniami typu ścianki wspinaczkowe, drabiny, przeszkody linowe, podwieszane konstrukcje, itp. Wymaga to sprawności, siły, kondycji, myślenia oraz planowania, jak pokonać dane utrudnienie. W swojej dyscyplinie odnosi sukcesy na arenie krajowej, europejskiej oraz światowej.

          • 🧸Ostatnie dni w przedszkolu🧸

            Podczas gdy starsi uczniowie pojechali na wycieczkę, przedszkolaki również miło spędzały czas w szkole - był to czas beztroskiej zabawy i nauki.

            We wtorek maluchy bawiły się w kucharzy - piekły pizzę. Dzieci samodzielnie formułowały ciasto i dekorowały pizzę swoimi ulubionymi składnikami. Dzień zakończyliśmy degustacją…

          • Wycieczka do Czech i w Kotlinę Kłodzką

            W dniach 15–17 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzydniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej na Dolny Śląsk oraz do Czech.

            Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Uczniowie poznali historię produkcji papieru oraz mieli okazję zobaczyć, jak dawniej wyglądał proces jego wytwarzania.

          • ☀️Udział uczniów naszej szkoły w XVIII Dniach Gorzkowic☀️

            Podczas tegorocznych Dni Gorzkowic uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty artystyczne przed zgromadzoną publicznością. Efektowny układ taneczny z elementami akrobatyki do utworu „Lush Life” wykonały uczennice Nela Kukulska i Julia Kukulska, zachwycając widzów swoją energią i umiejętnościami.

          • ⚽Szkolne zawody w piłkę nożną⚽

            Dziś w naszej szkole odbyły się ostatnie zawody sportowe zorganizowane w ramach trwającego cały rok szkolny konkursu „ Sportowiec Roku”.

            Tym razem uczniowie rozegrali mecze piłki nożnej.

            Każda z 6 drużyn rozegrała pięć meczów, grając ,,każdy z każdym".

            Łącznie odbyło się 15 meczów, które wyłoniły zwycięzców.

          • 🔆Projekt „Most Pokoleń” 🔆

            W ramach projektu „Most Pokoleń” odbyło się spotkanie integracyjne, w którym uczestniczyli seniorzy z Gminy Gorzkowice oraz uczniowie naszej szkoły. Celem przedsięwzięcia było budowanie więzi międzypokoleniowych, wymiana doświadczeń oraz wzajemne poznawanie się.

            Uczestnicy wzięli udział w rozmowach, zadaniach integracyjnych i aktywnościach sprzyjających współpracy. Seniorzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem życiowym, natomiast uczniowie prezentowali swoje zainteresowania i umiejętności.

          • 🇬🇧Udział w projekcie edukacyjnym "Train Your Brain. Edycja 2.0"🇬🇧

            W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Train Your Brain. Edycja 2.0".

            Głównym celem projektu było wspieranie i wzmacnianie procesu uczenia się poprzez angażowanie uczniów w praktyczne, realne zadania, które rozwijają ich umiejętności, wiedzę oraz kompetencje społeczne i emocjonalne. Projekt miał na celu nie tylko zwiększenie zasobu słownictwa i poprawę gramatyki, ale także doskonalenie umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania w języku angielskim.

          • ☺️DOPOSAŻENIE BAZY DYDAKTYCZNEJ😊

            W ramach projektu „Wyrównywanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne – zestawy do nauczania zdalnego”, szkoła otrzymała 6 zestawów sprzętu przeznaczonego do realizacji takich zajęć.

            Będzie on wykorzystywany do wsparcia procesu dydaktycznego, zapewnienia ciągłości kształcenia w sytuacjach wymagających prowadzenia zajęć na odległość oraz zwiększenia dostępności nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów i nauczycieli.

          • 🎈Dzień Dziecka i Sportu w naszej szkole🧸🎁🎈🧁🍭

            Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej. Niewątpliwie jednym z nich jest

            1 czerwca - szczególny dzień w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić, skoro w tym czasie w szkołach organizowane są liczne atrakcje dla najmłodszych.

            W naszej szkole Dzień Dziecka rozpoczął się od zajęć warsztatowych, których mottem przewodnim było zdanie:

          • ❤️Razem możemy więcej❤️

            Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w „Akcję Dobroczynnie Pomagamy”.

            Zebrane środki przeznaczyliśmy na zakup bonów i słodyczy dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Piotrkowie Trybunalskim.

            Niech ten gest solidarności i dobrego serca sprawi, że obdarowani poczują się wyjątkowo w Dniu Dziecka.

          • 🐻Akademia Bezpiecznego Puchatka 2025/2026🐻

            Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny, który od lat pomaga najmłodszym poznawać zasady bezpieczeństwa.

            W XVII już edycji programu brali udział również uczniowie klasy I naszej szkoły.

            Projekt ten obejmował aż siedem kluczowych obszarów: bezpieczeństwo w szkole, na drodze, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami, podczas wypoczynku, a także bezpieczeństwo finansowe.

          • 🪙Gorączka Złota PCK 2026🪙

            Całej społeczności szkolnej naszej szkoły dziękujemy za dołączenie do tegorocznej, kolejnej już edycji akcji Gorączka Złota!

            W tym roku uczniowie klas 0 - VIII łącznie zebrali ponad 30 kg złotych monet, które zostały przekazane do Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK.

            Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom i młodzieży z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, w szczególności na:

          • ❤️Tydzień Dobrych Uczynków❤️

            W dniach 19–23 maja 2026 roku w naszej szkole odbył się Tydzień Dobrych Uczynków. Był to wyjątkowy czas pełen życzliwości, serdeczności i pozytywnych emocji.

            Każdego dnia uczniowie starali się okazywać dobro poprzez miłe słowa, pomoc kolegom i koleżankom, uśmiech oraz różne gesty życzliwości. Wszystkie dobre uczynki były zapisywane na specjalnej tablicy, na której znajdowały się papierowe „Słoiki Dobrych Uczynków”. Za każdy wykonany dobry uczynek uczniowie kolorowali jedno serduszko w słoiku.

    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Środa 24.06.2026
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny
      • Odnośnik: ?