Strona główna
Aktualności
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
3Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest corocznie 5 grudnia. Został ustanowiony w 1985 roku, by docenić i uhonorować pracę wolontariuszy. Jest to szczególna okazja, by uświadomić wszystkim, jak wielką rolę pełnią osoby, które angażują się w wolontariat, nie tylko w skali lokalnej, ale także globalnej oraz przypomnieć o znaczeniu wspólnoty, współpracy i troski o innych.
„ O bezpieczeństwie i innych ważnych sprawach”……czyli pogadanka z policjantem
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z policjantem - panem asp.szt. Krzysztofem Kaczmarkiem.
Wzięli w nim udział uczniowie klas starszych .
Tematem spotkania były „ Konsekwencje prawne zachowań ryzykownych”.
Podczas pogadanki przedstawiciel policji uświadomił uczniom, jakie zagrożenia i konsekwencje związane są ze stosowaniem przemocy, cyberprzemocy i innych ryzykownych zachowań. Policjant wyjaśnił ,jak bezpiecznie i zgodnie z prawem poruszać się takimi pojazdami jak : quady, skutery, hulajnogi elektryczne.
ANDRZEJKI
44Dnia 29 listopada w naszej szkole urządziliśmy zabawę andrzejkową. Chcieliśmy poznać uroki wróżb i dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości oraz o tym, co nas czeka w najbliższym czasie. Przychodząc tego dnia do szkoły, każdy z nas ubrał się w piękny kostium. Nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, strażaków, supermanów, czarodziejów i innych bajkowych postaci. ,,Czarodziejskie” dekoracje i nastrojowa muzyka wprowadziły nas w świat magii. Dzięki zabawie z butami dowiedzieliśmy się, kto pierwszy ożeni się lub wyjdzie za mąż. Andrzejkową atmosferę dopełniały konkursy, między innymi : taniec z balonem, gorące krzesła oraz worek przebieranek. Atmosfera była fantastyczna, a tańcom nie było końca. Dużą popularnością cieszyła się fotobudka, gdzie wszyscy chętni mogli wykonać zdjęcia. W przerwie między tańcami można było nabrać sił, jedząc pyszności w kawiarence, którą przygotowały opie
Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej
7Dnia 28 listopada 2024 r. grono pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej.
W trakcie spotkania mieliśmy okazję przypomnieć sobie, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz jak postępować w przypadku zranień, poparzeń, zatruć czy utraty przytomności.
BohaterON – włącz historię!
2BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Muzyka bałkańska
8W środę 27 listopada po raz kolejny gościł w naszej szkole p. Hanusz Kowalczyk oraz niezwykli muzycy- p. Bernard Zdonek i p. Jakub Nojek. Panowie zapoznali nas z muzyką bałkańską, tańcami charakterystycznymi dla tego rejonu oraz ciekawymi instrumentami. Największe wrażenie zrobił na nas niezwykle oryginalny i rzadki instrument, jakim jest zurla. Instrument ten należy do rodziny dętych drewnianych, a jego głośny, przenikliwy dźwięk z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.
Empatia w Matematyce – pieczemy pyszności
10Dziś w klasie 4 zrobiło się wyjątkowo smakowicie! Pod czujnym okiem pani Magdaleny Krzynówek uczniowie zrealizowali kolejny moduł innowacji „Empatia w Matematyce”. Tym razem zamiast liczyć na papierze: ważyli, odmierzali i mieszali składniki, przygotowując przepyszne ciasto drożdżowe. Matematyczne obliczenia przeniosły się prosto do kuchni, gdzie każdy gram i mililitr miały znaczenie.
Kibicowaliśmy Skrze Bełchatów!
3Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły są wiernymi kibicami Skry Bełchatów. Jako fani siatkówki niejednokrotnie uczestniczyliśmy w meczach, kibicując „swojej” drużynie. Podobnie było w minioną sobotę. Oderwani od codziennych obowiązków ruszyliśmy do Bełchatowa, aby wspierać Skrę Bełchatów, która tym razem zmierzyła się z drużyną z Katowic. Mecz był niezwykle pasjonujący, a my daliśmy z siebie wszystko! Końcowy wynik bardzo nam się podobał.
Pluszowy miś - najlepszy przyjaciel
22Każde dziecko ma swoją ulubioną zabawkę - przytulankę, której może powierzyć swoje sekrety, marzenia, a także zmartwienia. Wśród takich przytulanek prym wiedzie bezsprzecznie pluszowy miś, który 25 listopada ma swoje święto.
W Dzień Pluszowego Misia młodsze dzieci naszej szkoły przybyły dziś ze swoimi ulubieńcami. Były misie: duże i małe, białe i brązowe, nowe i wysłużone … Każde dziecko przytulało swojego pluszowego przyjaciela, opisywało maskotkę, najpiękniej jak potrafiło,
a następnie malowało portret. Były też bajki i piosenki o misiach oraz zabawy i książeczki
z misiami. Opiekunka biblioteki szkolnej przeczytała dzieciom piękne opowiadanie
o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Na zakończenie spotkania wszyscy chętnie próbowali misiowego przysmaku – miodku oraz zrobili sobie wspólne zdjęcie ze swoimi misiami.
Dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze i uświadomił nam, jak d
Kreatywna Matematyka
Za pierwszoklasistami już trzy zadania projektowe. Uczniowie wykonali z darów natury "Przyrodniczą mandalę", uczestniczyli w jesiennym spacerze po najliższej okolicy w poszukiwaniu Pani Jesieni oraz wybrali się na przedstawienie teatralne.
Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej " ŚPIEWAJMY DLA NIEPODLEGŁEJ"
4W dniu 24 listopada 2024 roku uczennica klasy I- Nela Kukulska reprezentowała naszą szkołę w Konkursie Piosenki Patriotycznej "Śpiewajmy dla Niepodległej",organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlachceckich przy współudziale Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim i Gminy Łęki Szlacheckie.
Warsztaty ekologiczne
13Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach ekologicznych. które dotyczyły ważnego tematu dbania o nasze środowisko. Zajęcia poprowadziły Panie, które przybliżyły dzieciom zasady prawidłowego sortowania odpadów, oszczędzania wody i prądu w życiu codziennym, zasady powstawania prądu z energii odnawialnej i nieodnawialnej.
Dzięki interaktywnym ćwiczeniom uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach, co pozwoliło im na lepsze przyswojenie wiedzy.
Spotkanie z Markiem Kamińskim
4Uczniowie klasy 6 i 7 naszej szkoły spotkali się z podróżnikiem i polarnikiem Markiem Kamińskim, który jako pierwszy człowiek na świecie zdobył dwa bieguny Ziemi w ciągu jednego roku bez pomocy z zewnątrz. Jest zdobywcą Spitsbergenu, masywu Vinsona – najwyższej góry Antarktydy, czy najwyższego szczytu Grenlandii. Dwukrotnie przeszedł Grenlandię na nartach, a także jako pierwszy przepłynął zimą kajakiem Wisłę. To lider pierwszej w historii wyprawy z niepełnosprawnym Jaśkiem Melą na biegun północny i południowy. Przeszedł Pustynię Gibsona w Australii (800 km w 46 dni).
"Edukacja z wojskiem, Edycja II" - program edukacyjno-obronny
2722 listopada 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w ramach programu edukacyjno-obronnego przygotowanego i realizowanego we współdziałaniu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej - „Edukacja z wojskiem”. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzili żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Głównym celem szkolenia było podniesienie świadomości uczniów w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.
Międzynarodowy oraz Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
4Dnia 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy oraz Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione w rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Z jednej strony jest to okazja, aby uświadomić wszystkim, jak są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia tym wszystkim dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
Sukces uczennic Szkoły Podstawowej w Krzemieniewicach
Dnia 20 listopada w Sali Kolumnowej Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim miało miejsce wręczenie nagród za Konkurs Plastyczny „Prawa Dziecka oczami dzieci i młodzieży 2024”.
W konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Euroaktywni wzięli udział uczniowie
z klas I-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu piotrkowskiego.
• Szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
Łódzkie Kuratorium Oświaty organizuje konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych. W tym czasie w szkołach odbywają się eliminacje szkolne. Ich wyniki decydują o udziale uczniów w dalszych etapach konkursu. Aby zakwalifikować się to etapu rejonowego, uczestnik konkursu musi uzyskać minimum 80 % punktów możliwych do zdobycia.
Spotkanie z pracownikami Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej
W naszej szkole odbyło się spotkanie pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z rodzicami. Tematem prelekcji była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci. Nasi goście scharakteryzowali zjawisko cyberprzemocy i wyjaśnili dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie ma możliwości, aby zapanować nad ich rozpowszechnianiem. Panie radziły jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.
Ogólnoposki Projekt Edukacyjny "KLASA W TERENIE"
5Uczniowie klasy I naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Klasa w terenie". Głównym celem programu jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu oraz popularyzowanie edukacji terenowej, czyli prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie, która angażuję wszystkie zmysły.
Godziny dzwonków
Czwartek 03.07.2025